یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در زمان رژیم های غذایی همیشه گریبان گیر آن هستیم هوس کردن انواع غذاها می باشد و همین هوس ها و خوردن غذاها و وارد کردن کالری اضافی به بدن باعث ایجاد مشکلات چاقی می شود بنابراین برای رفع این مشکل باید بعضی از غذاها را جایگزین غذاهای مضر و پر کالری کرد ،

پس با آرایشیک همراه باشید تا غذاهای جایگزین را به شما معرفی کنیم.

غذاهای جایگزین برای کنترل هوس های غذایی

غذاهای جایگزین برای کنترل هوس های غذایی

۱٫غذاهای شیرین : یکی از بزرگ ترین هوس های غذایی ،غذاهای شیرین می باشند ، زمانی که غذاهای شیرین مثل قند و شکر و مواد غذایی که از قند و شکر تهیه شده اند هوس می کنید می توانید غذاهایی از قبیل : انگور،آب انگور،کشمش،غلات سبوس دار و کلم بروکلی را جایگزین آن ها کنید.

۲٫غذاهای چرب :زمانی که احساس می کنید بسیار ولع خوردن غذاهای چرب را پیدا کرده اید می توانید غذاهایی از قبیل :آجیل وغذاهای غنی از کلسیم که ولع خوردن غذاهای چرب را از بین می برد از قبیل شیر،ماست،پنیر و همچنین ماهی قزل آلا و کلم پیچ را جایگزین آن ها کنید.

بیشتر بدانید  10 نکته ی کلیدی برای کمک به کاهش وزن

۳٫غذاهای شور: مصرف زیاد نمک و غذاهای شور باعث  بروز بیماری های قلبی و عروقی می شود پس سعی کنید زمانی که هوس خوردن غذاهای شور را دارید ، گوجه فرنگی تازه،خیار و کرفس را جایگزین آن ها کنید.

۴٫کربوهیدرات ها: زمانی که هوس خوردن کربوهیدرات ها مثل شیرینی و نان سفید و پاستا را پیدا کرده اید می توانید ،بیسکویت کراکر،غلات سبوس دار ،جوانه ی بروکسل و لوبیا را جایگزین کنید.

غذاهای جایگزین برای کنترل هوس های غذایی

غذاهای جایگزین برای کنترل هوس های غذایی

۵٫شکلات و بستنی : زمانی که منیزیم بدن کم می شود ،بدن میل به خوردن شکلات پیدا می کند ،در این زمان شما می توانید اسفناج،آجیل،لوبیا سفید،محصولات گندم کامل را جایگزین شکلات کنید و یا از شکلات تلخ ۸۰ درصدی استفاده نمایید که شامل آنتی اکسیدان نیز می باشد وبرای بدن مفید است و زمانی که هوس خوردن بستنی را دارید بهتر است ، ماست یونانی کم چرب و میوه های تازه را جایگزین کنید.

بیشتر بدانید  برجسته کردن استخوانهای گونه با جراحی

Leave a Reply

Your email address will not be published.