صورت شما چیزی بیش از ۱۰ استخوان و ۱۲ عضله است که با شاخه‌های عصبی غیرقابل شمارش، عروق خونی و مویرگ‌های پرتعداد پوشیده شده. با افزایش سن، پوست صورت حالت اولیه خود را از دست می‌دهد و به سمت زمین کشیده و در نهایت آویزان و شل می‌شود. در واقع هر چه به سن فرد افزوده می‌شود، از حجم عضله و ویژگی الاستیکی پوست نیز کاسته می‌شود.

در نتیجه مصرف بعضی از غذاها باعث تشدید این عارضه میشوند. این عارضه که یکی از نشانه‌های پیری پوست است، برای بسیاری از افراد خوشایند نیست و همیشه میل به جوان ماندن در انسان باعث می‌شود تا دنبال راه‌هایی برای جوان‌سازی پوست باشد.

 غذاهایی که پوست را شل و بد شکل می کنند

غذاهایی که پوست را شل و بد شکل می کنند

سفت بودن پوست باعث جوان تر شدن و زیباتر شدن پوست است .در مقاله های قبل با غذاهایی که باعث سفت شدن پوست می شوند آشنا شدیم .

در این مقاله ی آرایشیک غذاهایی را نام می بریم که منجر به شل و بدشکل شدن پوست می شوند .

  • الکل : الکل ماده ای است که به مقدار زیادی منجر به از دست رفتن مواد مغذی می شود . کالری بالایی دارد ، کم و بیش باعث از بین رفتن مواد مغذی می شود و در بدن همانند چربی متابولیزه می شود .کاهش مصرف الکل می تواند به شما کمک کند پوستی سف تر و با قوام بیشتری داشته باشید .
  • اسید های چرب  اشباع شده  : این چربی ها برخلاف  اسیدهای چرب اشباع نشده جزو غذاهای ناسالم هستند .علاوه بر این که شما را در معرض کلسترول بالا و بیماری قلبی قرار می دهند ، باعث آسیب رسیدن به پوست شما می شوند .برای به حداقل رساندن مصرف این اسیدهای چرب از مصرف غذاهایی مثل بستنی ، کره و خامه تا حد امکان اجتناب کنید .
  • غذاهای شیرین : این ها هم مثل الکل غذاهای پرکالری خالی از مواد مغذی هستند .
بیشتر بدانید  مراقبت از پوست دور چشم در تابستان

Leave a Reply

Your email address will not be published.