علل ریزش مو در زنان

علل ریزش مو در زنان

ریزش مو در زنان معمولا علل متفاوتی با ریزش مو در مردان دارد و به علت ماهیت محیطی علل ریزش مو در زنان ، اکثرا قابل اصلاح است . با توجه به اینکه داشتن موهایی پر پشت و زیبا نکته ی مهمی در زیبایی زنان محسوب می شود .

علل ریزش مو در زنان
علل ریزش مو در زنان

 در این مقاله ی آرایشیک برخی علل عمومی ریزش مو در زنان را برای شما آورده ایم .

  • استرس : از دست دادن مو در خانم ها اکثرا بر اثر استرس ایجاد می شود .اگر استرس زندگی شما بیش از حد عادی است لازم است با کاهش شرایط استرس زا در زندگی و به کار گیری روش های آرام سازی و مدیتیشن و نهایتا در صورت لزوم استفاده از داروهای ضد اضطراب تحت نظر پزشک ، از ریزش مو جلو گیری کنید .
  • رژیم غذایی: یک رژیم غذایی فقیر و یا فاقد بسیاری از مواد مغذی ضروری می تواند ریزش مو را در پی داشته باشد .در انتخاب نوع غذاهای مصرفی خود مطمئن شوید که رژیم غذایی متعادل و متنوعی استفاده می کنید که حاوی هر چهار گروه چربی ها و پروتئین ها و کربوهیدرات ها و میوه وسبزی  باشد .
  • بیماری ها و شرایط پزشکی : بیماری هایی  نظیر افسردگی پس از زایمان ، پس از یائسگی ، تومورهای تخمدان ، کم خونی ، بیماری تیروئید و لوپوس می توانند باعث ریزش مو شوند .
  • داروهای متداول : برخی دارو ها باعث ریزش مو می شوند که به طور متداول توسط خانم ها مصرف می شوند .این دارو ها شامل قرص های لاغری ، داروهای ضد بارداری خوراکی ، رقیق کننده های خون ، داروهای ضد کلسترول ، داروهای اعصاب و روان و داروهای ضد تشنج هستند .
  • ریزش موی ارثی : ریزش مو در زنان می تواند گاها به علل ارثی و ژنتیکی باشد .ژن ها در معنای واقعی باعث ریزش مو نمی شوند بلکه باعث می شوند فولیکول ها موی نازک و نازک تری تولید کنند تا جاییکه رشد مو متوقف می شود .این پروسه کم کم اتفاق می افتد و گاها دهه ها به طول می انجامد و در هر سنی می تواند آغاز شود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.