site
stats

اینکه چه مدت می توانید لوازم آرایشی را نگه داری کنید بستگی به عوامل مختلفی دارد نظیر اینکه جنس آن ماده ی آرایشی و مدت طول عمر درج شده روی آن چقدر است ، در چه شرایطی نگه داری می شود و این که آیا شما دچار عفونت شده اید یا خیر و … .

طول عمر لوازم آرایشی چقدر است ؟

طول عمر لوازم آرایشی چقدر است ؟

اما در این مقاله ی آرایشیک توضیحاتی کلی در خصوص اینکه هرکدام از انواع وسایل آرایشی را چه مدت می توان نگه داری کرد به شما می دهیم.

برای نگه داری لوازم آرایشی به مدت حداکثری ، بایستی آنها را در جای خشک و خنک  و دور از نور مستقیم خورشید نگه داری کنید و همیشه درب مواد آرایشی رابلافاصله بعداز مصرف محکم ببندید.

ریمل : ریمل مژه و ابروی خود را پس از ۳ماه دور بیندازید . ریمل به علت امکان ایجاد عفونت چشمی کوتاهتری طول عمر را در میان لوازم آرایشی دارد.اگر ریمل شما قبل از ۹۰ روز شروع به خشک کردن کرد ، زودتر آن را دور بیندازید . آب یا ماده ی رقیق کننده به ریمل خود اضافه نکنید چراکه فقط احتمال عفونت را افزایش میدهد .

بیشتر بدانید  نحوه کشیدن خط چشم مایع با استفاده از نوار چسب

مداد چشم :می توان مداد چشم را تا ۲سال نگه داری کرد .  قبل از هر بار مصرف  مداد خود راتیز کنید تا خطر عفونت را کاهش دهید .

سایه چشم : سایه های مایع را تا ۱ سال و سایه های پودری را تا ۲ سال می توانید نگه داری کنید .

در صورتی که شما دچار عفونت چشمی شوید باید تمام وسایل آرایشی خود را با هر طول عمری ، دور بریزید .

رژ لب: بعد از ۲ سال دور بریزید و هر بار قبل مصرف روی آن راتمیز کنید .

رژ گونه : بعد از ۲ سال دور بیندازید .

مواد آرایشی شما مثل غذا هستند ، در هر زمانی که بوی نامطبوعی داد یا تغییر رنگ پیدا کرئ ، لازم است تا آن را دور بیندازید .

هنگام استفاده از لوازم آرایشی به تاریخ انقضای آن حتما توجه کنید و قبل از استفاده از محصول ، آن را با برس تمیز کنید .

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.