زيبايي در 5 راه آسان را تجربه کنید

زيبايي در 5 راه آسان را تجربه کنید

1- شادابي پوستتان را حفظ كنيد

براي سر حال و شاداب شدن چهره زرد رنگ و رورفته كه در اثر افزايش سن به وجود مي‌آيد، يك قاشق چايخوري جوش شيرين را با يك يا دو قطره آب اكسيژنه مخلوط كنيد، سپس آن را به مدت چند دقيقه روي صورت بگذاريد و پس از آن بشوييد. مراقب باشيد كه مواد وارد دهانتان نشود.

2- خط‌ ها و چين‌هاي دور دهان را محو كنيد

لب‌هايتان را جوان تر كنيد و خط‌ ها وچين‌هاي دور دهان را به حداقل برسانيد. اين كار را با استفاده از موم انجام دهيد. حالت سفت و سنگين موم باعث مي‌شود هنگامي كه روي لب قرار مي‌گيرد، لب را بسيار نرم كند و مانعي براي از بين رفتن رنگ طبيعي لب‌ها خواهد شد.

3- بخنديد، لبخند بزنيد

بر اساس بررسي‌هاي اخير، هنگامي كه زنان مسن لبخند روي لب دارند، از ديدگاه همه، حتي زنان جوان‌تر از خودشان نيز، جوان‌تر و سر حال‌تر به نظر مي‌رسند، پس خنديدن را فراموش نكنيد.

4- چاي بنوشيد

چاي سبز و سياه حاوي مقاديري پوليفنولز و تركيبات گياهي آنتي اكسيدان هستند كه از به وجود آمدن بيماري‌هاي عفوني در دندان‌ها جلوگيري مي‌كند و همچنين مانع به وجود آمدن بيماري‌هاي لثه مي‌شود.

5- نوشيدني‌ها را با ني بنوشيد

اغلب نوشيدني‌ها، نوشابه‌ها و نوشيدني‌هاي اسيدي مانند سيتريك و فسفريك، باعث خورده شدن و از بين رفتن ميناي دندان خواهد شد. حتي اگر كلمه رژيمي يا بدون قند روي آنها حك شده باشد، نوشيدني‌هاي اسيدي را با استفاده از ني بنوشيد. با اين كار نوشيدني به قسمت انتهاي دهان مي‌رود و كمتر با دندان‌ها در تماس خواهد بود و در نتيجه، ميناي دندان كمتر آسيب خواهد ديد.

ماسك براي پوست‌هاي خشك و چروك

سيب تازه را خوب رنده كنيد تا بصورت پوره در‌آيد. 1 قاشق روغن زيتون به آن اضافه كرده و خوب مخلوط كنيد،سپس آن را به پوست صورت و گردن بماليد. بعد از 20 دقيقه صورت را با شير پاك كنيد و با آب ولرم بشوييد. براي از بين بردن چروك زير چشم، هر شب دور چشم‌ها را با روغن كرچك چرب كنيد. براي داشتن مژه‌هاي پرپشت و حالت‌دار هر شب چشم‌ها را با چاي پر رنگ كمپرس كنيد و ماساژ دهيد. براي پاك كردن آرايش چشم نيز مي‌توانيد از چاي استفاده كنيد.

زيبايي در 5 راه آسان را تجربه کنید

ماسك براي رفع چين و چروك و نا صافي‌هاي پوست

آب يك عدد گوجه فرنگي رسيده را بگيريد و با يك قطعه پنبه تميز به صورت بماليد. بعد از 15 دقيقه آن را با آب نيم گرم بشوييد. پس از چند بار تكرار، چين و چروك‌ها تقريبا برطرف مي‌شود.

ماسك براي پوست‌هاي چرب

1 قاشق غذا خوري آرد سيب‌زميني را با 1 قاشق چايخوري آب اكسيژنه 10 درصد مخلوط نموده، روي صورت بگذاريد. 20 دقيقه صبر كنيد، سپس صورت را با آب ولرم بشوييد و كرم تقويتي بزنيد.

چگونه ناخن‌هاي زيبا و سالمي داشته باشيم؟

ناخن‌هاي سالم نشان دهنده سلامت عمومي بدن و ضمنا برايتان اعتماد به نفس بيشتري مي‌آورند. در اينجا با رعايت نكات ساده‌اي شما را در حفظ سلامت و زيبايي ناخن‌هايتان ياري مي‌دهيم.

1- هنگام ظرف شستن، لباس شستن و كلا كليه كارهايي كه با مواد شوينده سر و كار دارد، حتما دستكش به دست كنيد، چرا كه اين مواد با تركيبات شيميايي كه دارند باعث از بين رفتن لايه‌ محافظ روي ناخن‌ها شده، در نتيجه ناخن‌ها ترك خورده و سست مي‌شوند.

2- پس از كار كردن با موادي كه به ناخن‌هايتان رنگ مي‌دهند و يا آنها را كثيف مي‌كنند، حتما زير ناخن‌ها را با صابون و برس مخصوص بشوييد تا هميشه ظاهري تميز و زيبا داشته باشند.

3-كناره‌ها و بالاي ناخن‌هايتان را با سوهان كاغذي صاف و مرتب كنيد. توجه كنيد هنگام سوهان زدن ناخن‌ها هميشه سوهان را در يك جهت حركت دهيد.

4-چنانچه جنس ناخن‌هايتان خشك وشكننده است و زود ترك مي‌خورد، هر روز روي آنها را با كرمهاي مرطوب كننده‌اي كه كمي چرب هستند، ماساژ دهيد، البته بهتر است در صورت امكان از محلول‌هاي تقويتي ناخن كه در داروخانه موجود است ، استفاده كنيد.

5- هرگز از ناخن‌هايتان براي باز كردن درب ظروف محكم، كشيدن پونز و منگنه و كارهايي كه به آنها صدمه مي‌زنند، استفاده نكنيد.

6-جهت محكم شدن ناخن‌ها از مواد حاوي كلسيم مثل لبنيات و سبزيجات حاوي سولفور و سيليكون مانند انواع كلم‌ها استفاده نماييد. استفاده از ماهي و آب ميوه‌هاي تازه به ويژه آب هويج هم در تقويت ناخن‌ها تاثير بسزايي دارد.

7-هرگز به مدت طولاني از لاك ناخن استفاده نكنيد، چرا كه اين لايه مانع از تنفس بافت ناخن شده، رنگ آنها را زرد و بيمار گونه جلوه مي‌دهد.

8- از مواد غذايي چون تخم‌مرغ، جگر و اسفناج كه حاوي آهن هستند، استفاده كنيد. 9-روزانه 8ليوان آب بنوشيد، استفاده از مايعات به مقدار كافي باعث حفظ سلامت ناخن‌ها خواهد شد.

10-از جويدن ناخن‌ها و كندن گوشت‌ها و پوست‌هاي دور آنها با دندان جدا خودداري كنيد، چرا كه منظره بسيار زننده‌اي در ظاهر ناخن‌هايتان ايجاد مي‌كند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.