روش های خانگی برای از بین بردن چین و چروک اطراف دهان

6

 پوست بیشتر افراد با بالا رفتن سن و سال شروع به چروک شدن می کند و یکی از قسمت های ظریف پوست که خیلی زود چروک می شود پوست اطراف دهان می باشد که با چروک شدن باعث پیر تر دیده شدن افراد نیز می شود.

روش های خانگی برای از بین بردن چین و چروک اطراف دهان
روش های خانگی برای از بین بردن چین و چروک اطراف دهان

در این مقاله از سایت  آرایشیک روش های خانگی برای جلوگیری و از بین بردن چین و چروک اطراف دهان را به شما ارائه می دهیم :

1. رژیم غذایی:  نقش مهمی در کاهش نمادهای پیری ایفا می کند، بنابراین مواد غذایی زیر را در رژیم غذایی روزانه ی خود بگنجانید تا باعث جلوگیری از پیر و چروک شدن پوست تان شود.

ماهی ، تخم مرغ ، لوبیا ، مرکبات ، سبزیجات ، آووکادو ، انواع توت ها ، غلات ، غذاهای دریایی ، آجیل ، حبوبات ، گوشت بدون چربی ، شیر کم چرب ، آب و چای کم رنگ و کاکائو کم چرب.

2. مخلوط آب لیمو و آب کلم : آب لیمو پاک کننده و آب کلم سفت کننده ی پوست می باشد بنابراین باید مخلوط این دو آب را هر روز به روی پوست اطراف دهان خود یا کاملا روی پوست کل صورت خود بمالید و پس از 20 دقیقه بشویید که این کار باعث پاک و سفت شدن پوست می شود.

3. مخلوط عسل ، آب و زرد چوبه : یکی از اصلی ترین نسخه های خانگی برای کاهش چین و چروک اطراف دهان استفاده از این مخلوط می باشد ، این مخلوط نوعی لایه بر دار می باشد بنابراین بهتر است هر روز آن را استفاده کنید و به مدت نیم ساعت روی پوست خود باقی گذاشته سپس یشویید.

4. مخلوط سفیده ی تخم مرغ و روغن نارگیل : مالیدن این مخلوط به روی پوست باعث جلوگیری از ایجاد چین و چروک به روی پوست می شود ، روغن نارگیل با مرطوب کردن و سفیده ی تخم مرغ با حفظ قابلیت ارتجاعی  پوست باعث از بین رفتن چین و چروک اطراف دهان می شوند.

5. استفاده از آلوورا و پاپایا : مالیدن آلوورا و خمیر له شده ی پوست به اطراف دهان باعث تغذیه ی پوست و جلوگیری از چروک شدن پوست می شود.این مخلوط را پس از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.

6. استفاده از ماست : مالیدن مخلوطی از ماست ، عسل و کپسول ویتامین ایی به روی پوست باعث کاهش چین و چروک می شود. این مخلوط را پس از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.

7. کرم خانگی آووکادو : 3 قاشق غذا خوری خامه را با 1 قاشق غذا خوری عسل و 1 برش آووکادو در مخلوط کن بریزید و کاملا مخلوط نمایید تا کرمی از آووکادو را تهیه کرده باشید و این کرم را روزانه به روی پوست خود بمالید که این کرم باعث نرم و جوان شدن پوست شما خواهد شد و بهترین راه حل خانگی برای درمان و جلوگیری از چروک شدن پوست اطراف لب هایتان می باشد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.