روشهایی برای افزایش دوام عطر

در این پست می خوام چند روش رو بهتون یاد بدم تا بتونید دوام عطرتون رو بیشتر کنین !

احتمالاً براتون اتفاق افتاده که عطری خریده باشید ، حتی با قیمت بالا و از یه برند مشهور و بعد از استفاده ببینید روی پوستتون دوام نداره . احتمالاً گفتین تقلبی بهم دادن و کلی هم ناراحت شدین ، هر چند فروش بدل به جای اصل زیاد شده اما همیشه هم این طور نیست ، فعلاً قصدم یاد دادن چند روشه که دوام عطر رو بالاتر ببرین ، با پیش فرض اینکه می دونین عطرها باید در نقاط نبض دار و گرم بدن مثل مچ ها ، شاهرگ گردن و سینه استفاده بشن می ریم سراغ باقی موضوع …

معرفی روشهایی برای افزایش دوام عطر
معرفی روشهایی برای افزایش دوام عطر

برای حل این مشکل چند راه حل وجود داره :
1) در درجه اول سعی کنین عطری رو انتخاب کنین که رایحه تندی داشته باشه ، بوهایی که این حالات رو دارن : صابونی مثل بلک از کنت کول ، پودری مثل اغلب تولیدات چنل و آزارو قدیم ، ادویه ای مثل بربری بیت مردانه و چوبی مثل لاکاست اسنس عموماً دوام بهتری روی پوست و لباس دارن تا بوهای ملایم.

2) اغلب عطرها روی پوست های خشک کم ترین دوام رو دارن ، پس بهترین راه این هست که به نحوی پوست رو مرطوب نگه دارین که همین موضوع باعث تبخیر بهتر عطر و پخش شدن بوی اون می شه ، چطور و با چی؟

الف ) برای این کار از لوسیون های فاقد عطر و اسانس و یا روغن جوجوبا استفاده کنین. راه دوم که خیلی در ایران رواج نداره استفاده از لوسیون ها و کرم های عرضه شده با همان عطر هست که رایحه آن عطر را دارند این باعث تشدید بوی عطر و دوام و ماندگاری بالاتری می شه . در زمستان ها حتماً سعی کنین از رایحه های سنگین تر ، گرم ، تند و پودری تر استفاده کنین چون سرما و خشکی هوا روی عدم تبخیر عطر تاثیر می گذاره.

ب ) موقع خرید حتماً دقت کنین که eau de perfume تهیه کنید چون میزان اسانس عطر بالاتری در اونها به کار رفته و برای همین دوام بالاتری روی پوست دارن ، eau de toilette ها حدود 4-5 ساعت دوام دارن که البته تمام این مطالب با توجه به نوع مواد به کار رفته در عطر ، میزان اسپایسی بودن ،گرما ، نوع پوست شما و … متغیره

1 نظر
  1. parisa می گوید

    ali bood merc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.