رنگ کردن موهای سفید کمی سخت تر از موهای مشکی است و اگر تکنیک های رنگ کردن موی سفید را بدانید راحت تر اینکار را انجام می دهید. فرقی نمی کند قصد رفتن به یک جشن عروسی را داشته باشید و یا شرکت در یک مهمانی . شاید هم فقط برای تنوع قصد دارید موهای خود یا اطرافیانتان را رنگ کنید. به هرحال اگر قبلا موهای سفید را رنگ کرده اید و اکنون قصد دارید رنگ موها را تجدید کنید ، می بایست یکی از دو روش زیر را انتخاب و اجرا کنید. با آرایشیک همراه باشید تا تکنیک های جالب رنگ کردن موهای سفید با رنگ های روشن را برای شما ارائه دهیم.

تکنیک های جالب رنگ کردن موهای سفید با رنگ های روشن

رنگ کردن موهای سفید با رنگ های روشن

رنگ کردن موهای سفید با رنگ های روشن

روش اول –  عمل مُردانساژ

به اندازه یک انگشت رنگ N4 را از تیوپ خارج کرده و  با اکسیدان %۶ مخلوط کنید. مقدار اکسیدان کمی از رنگ بیشتر باشد به طوری که غلظت مخلوط ، به اندازه غلظت ماست شود. مخلوط تهیه شده را به قسمتهای سفید مو بزنید و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید . سپس آبکشی کرده و یک تیوپ رنگ کامل روشن بین پایه ۷ یا ۸ را با یک اکسیدان  %۶ مخلوط  کنید.

بیشتر بدانید  راهنمای انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست و چهره شما

روش دوم – شامپو شیمیایی

اگر می خواهید از پایه رنگ ۷ یا ۹ را روی موهای سفید کار کنید ، از این روش استفاده کنید. یک پیمانه شامپو ،  یک پیمانه پودر دکلره ، یک پیمانه اکسیدان %۶ و یک پیمانه نرم کننده را باهم مخلوط کرده و  روی موی خشک به مدت ۲۰ دقیقه قراردهید. سپس آبکشی کرده و پس از آن رنگ روشن  ( همانطور که گفتم  پایه رنگ ۷ یا ۹) را استفاده کنید.

چند نکته مهم

۱ – هنگام رنگ کردن موهای سفید ، پایه مو حتما باید با رنگ مویی که انتخاب می کنیم هماهنگ باشد. بعنوان مثال اگر موی شما پایه ۷ یا ۹ را دارد و سفیدی آن درآمده است ، می بایست رنگ ۷ یا ۹ را بعد از عمل مُردانساژ یا شامپو شیمیایی استفاده کنید.

۲ – روش شامپو شیمیایی مدت زمان مشخصی ندارد . فقط برای فعال کردن سفیدی های مو، زمان دکلره را ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در نظر گرفته و پس از شستشو ،  رنگ مو را استفاده کنید.

بیشتر بدانید  اگر موهایتان را تازه رنگ کرده اید:

۳ –  عمل شامپو شیمیایی را برای رنگ برداری هم می توان استفاده کرد. بعنوان مثال چنانچه شما از رنگ تیره شماره ۳ استفاده کرده اید و قصد دارید آن را روشن تر کنید، عمل شامپو شیمیایی را انجام داده و بعد از شستشوی موها ،  رنگ را غلیظ و یکدست به مو زده و بعد از ۴۵ دقیقه رنگ را بشویید.

۴ – همیشه در قانون سفیدی ها رنگ مو را غلیظ و با اکسیدان %۶ درست کرده و رنگ کردن موها را از جلوی سر که میزان سفیدی بیشتر است ، آغاز کنید.

 تجربه یک زندگی شیک همراه با کانال رسمی آرایشیک !

2 Responses

 1. mahtab

  سلام
  من تا حالا موهام رو رنگ نکرده ام و موهای سفید زیادی هم دارم. رنگ موهام تیره است. حالا میخوام از رنگ شماره ۶ (بلوند تیره) استفاده کنم. باید موهام رو دکلره کنم یا نه؟ با سفیدی موهام به مشکل برمیخورم؟
  لطفا راهنمایم کنید. ممنون.

  پاسخ
  • مریم کشاورزی

   سلام عزیزم. برای بار اول بهتره به آرایشگاه مراجه کنید و امکان داره دکلره هم سفیدی موهای شما رو نپوشونه

   پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.