آرایشیک در این پست ده ماده غذایی برای زیبایی را به شما معرفی می کند:

۱٫ماهی قزل آلا وحشی: منبع اسید های چرب امگا ۳ است که باعث کاهش التهاب پوست، جلو گیری از قرمزی پوست، چین و چروک پوست و از دست دادن  ثبات واستحکام پوست می شود. و همچنین ماهی قزل آلا دارای آنتی اکسیدان های B و D است.

 ۲٫ ماست کم چرب: دارای کلسیم بسیاری می باشد که برای محکم کردن استخوان ها، ناخن ها و دندان ها مفید می باشد. یک فنجان ماست کم چرب، از یک لیوان شیر کم چرب، کلسیم بیشتری دارد.

 ۳٫ صدف خوراکی: صدف خوراکی بهترین منبع روی است .روی به ساخت کلاژن کمک می کند. کلاژن، برای نوسازی و تعمیر پوست بسیار مفید است.

ده ماده غذایی برای زیبایی پوست

۴٫ زغال اخته: مملو از آنتی اکسیدان است که باعث جلوگیری از التهاب پوست می شود، و همچنین آنتی اکسیدان ها از آسیب سلول های بلند مدت، جلوگیری می کنند.

بیشتر بدانید  عادت های بد زیبایی که باید آنها را ترک کنید !

 ۵٫ کیوی: کیوی نیزمنبع خوبی از آنتی اکسیدان، ویتامین C و پتاسیم است که به جلوگیری از چین و چروک کمک می کند.

۶٫سیب زمینی شیرین: مالامال از بتاکاروتین است. (ماده ای در بدن که تبدیل به ویتامین A می شود). بتاکاروتین پوست را صاف نگه می دارد و در مقابل آسیب های نور خورشید از پوست محافظت می کند.

 ۷٫ اسفناج: رنگ سبز این برگ مغذی است، که یک منبع بزرگ از بتاکاروتین و لوتین است که از چشم محافظت می کند.

۸٫گوجه فرنگی: گوجه فرنگی یک منبع اصلی لیکوین و آنتی اکسیدان قوی می باشد و این چنین می پندارند که در برابر آفتاب سوختگی از پوست محافظت می کند.

۹٫ گردو: منبع اصلی امگا ۳ اسیدهای چرب و ویتامین E می باشد. امگا ۳ در گردو کمک به مبارزه با بیماری های پوستی مثل پسوریازیس و اگزما می کند .

۱۰٫شکلات تلخ: آنتی اکسیدان و مواد مغذی را افزایش می دهد (البته شکلات یا کاکائوی بالای ۶۰ درصد) و جریان خون در پوست و هیدراتاسیون را افزایش می دهد و کمک می کند پوست صاف تری داشته باشید و همچنین در برابر آفتاب از پوست شما حفاظت می کند.

بیشتر بدانید  بهترین توصیه های زیبایی برای نوجوانان

One Response

  1. zahra.rajabbeygi

    با سلام،
    ممنون از پست خوب و علمی تون ولی گمان میکنم خوردن صدف دریایی در دین اسلام حرام باشد.

    پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.