روش های طبیعی  زیادی برای روشن کردن و شفاف سازی پوست وجود دارند که علاوه بر کم تر بودن هزینه هایشان نسبت به درمان های شیمیایی و دارویی ، عوارض بسیار کمتری نیز دارند . و تاثیر آن ها به روی پوست بسیار بیشتر و ماندگا ر تر است.

در طول یک هفته پوستتان را روشن تر و شفاف تر سازید

در طول یک هفته پوستتان را روشن تر و شفاف تر سازید

در این مقاله ی سایت آرایشیک شما با ۴ دستورالعمل طبیعی آشنا می شوید که بتوانید طی مدت کوتاهی به پوستی شفاف و روشن  دست یابید:

۱-    پوستتان را بخار دهید تا منافذ پوستتان باز شود.یک قابلمه آب را به جوش بیاورید وبرای پوستهای چرب به آب ، گیاهان طبیعی مثل آویشن ،نعناع ،فلفل و یا لیمو اضافه کنید و اگر پوست خشک یا حساسی دارید در آب بابونه بریزید .آب جوش رادر یک کاسه ریخته و صورت خود را بالای بخار آب جوش گرفته و یک حوله روی سر خود بیندازید تا گرد و خاک ، آرایش و سلول های مرده ای که در منافذ پوستتان هستند خارج شوند. سپس به مدت ۱۰ دقیقه لیف سرد روی صورت خود بگذارید تا منافذ مجددا بسته شوند .

بیشتر بدانید  با طرز تهیه ماسک ضد جوش و روشن کننده صورت آشنا شوید

۲-    از پاک کننده هایی غیر صابونی که ترجیحا از مواد طبیعی تشکیل شده باشند استفاده کنید وهنگام خشک کردن پوست  به جای اینکه دستمال را روی پوست بکشید دستمال را آهسته روی پوست قرار دهید.در نهایت با مرطوب کننده های طبیعی پوستتان را مرطوب کنید . روزانه این روش راتکرار کنید .

۳-    مقدار زیادی آب بنوشید و یک رژیم غذایی  سالم محتوی مقادیر فراوانی از میوه و سبزیجات بخورید. غذاهای فرآوری شده و سرشار از قند را حذف کنید .برای روشن تر شدن پوست ، ماهی و کلم بروکلی بخورید . الکل را کنار بگذارید و از خوردن غذاهای تند که حاوی هیستامین هستند و پوست را قرمز می کنند ، اجتناب کنید.آنتی اکسیدان ها را به رژیم خود اضافه کرده و ویتامین سی بیشتری مصرف کنید تا پوستتان در برابر اشعه ی فرابنفش محافظت گردد .

۴-    به مقدار کافی بخوابید تا از پف کردگی و سیاه شدن اطراف چشم و صورت خود جلوگیری کنید . آرامش داشته باشید و استرس را از زندگی خود دور کنید.

بیشتر بدانید  پوستی پر شور ونشاط در بهار

4 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.