درمان کننده های طبیعی آفتاب سوختگی کدامند؟

درمان کننده های طبیعی آفتاب سوختگی کدامند؟

با شروع فصل گرما و آسیب هایی که ممکن است نور خورشید به پوست شما برساند، و پوست شما دچار آفتاب سوختگی شود،  باید به فکر درمان و یا مهم تر از آن به فکر پیشگیری باشید.

درمان کننده های طبیعی آفتاب سوختگی کدامند؟

درمان کننده های طبیعی آفتاب سوختگی کدامند؟
درمان کننده های طبیعی آفتاب سوختگی کدامند؟

در این مقاله از سایت آرایشیک غذاهایی را که درمان کننده ی آفتاب سوختگی می باشند به شما معرفی می کنیم :

توت فرنگی : این میوه علاوه بر این که یک غذای سالم و خوشمزه می باشد در فصل تابستان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، اگر برش هایی از توت فرنگی خنک را روی پوست آفتاب سوخته قرار دهید التهاب پوست را از بین برده و باعث ترمیم پوست آسیب دیده می شود.

sun-1

سیب زمینی : برش هایی از سیب زمینی خام این غذای ارزان و همیشه در دسترس پوست آسیب دیده ی شما را درمان خواهد کرد و اگر سوختگی شما شدید است سیب زمینی را رنده کنید و آب آن را نگیرید و روی قسمت های آسیب دیده ی پوست خود قرار دهید.

sun-2

بلغور جو دو سر : وان حمام را پراز آب و بلغور جو دو سر کنید و قسمت های آفتاب سوخته ی پوست خود را درون آن قرار دهید این کار باعث از بین رفتن التهابات پوستتان خواهد شد.

sun-3

شیر : دردناک ترین قسمت های آفتاب سوخته ی پوست را ترمیم کنید یک دستمال نخی تمیز را درون کاسه ای از شیر سرد فرو برده و روی قسمت های سوخته ی پوست قرار دهید و دستمال را بعد از ۱۰ دقیقه بردارید.

sun-4

ماست : ماست بدلیل داشتن آنزیم ها و پروبیوتیک ها شفا بخش پوست می باشد برای این کار لازم است ماست خنک را روی نواحی آسیب دیده ی پوست بمالید.

sun-5

خیار : خیار حاوی آنتی اکسیدان ها می باشد و یک خنک کننده و مسکن طبیعی پوست به حساب می اید بنابراین برش هایی از خیار خنک با مالیدن مقداری خیار رنده شده روی پوست بسیار مفید است.

sun-6

کاهو : کاهو یک مسکن فوری برای پوست و قاتل درد می باشد، کاهو را به مدت ۱۵ دقیقه درون قابلمه بجوشانید و آب آن را درون یخچال قرار دهید و وقتی خنک شد روی التهابات پوست خود بریزید.

sun-7

پوست موز : پوست موز هم باعث لایه برداری پوست می شود و هم باعث از بین رفتن خارش پوست مالیدن پوست موز هنگامی که پوست آفتاب سوخته ی شما در حال بهبود است و خارش دارد بسیار مفید است.

sun-8

کلم : از دیگر سبزیجات ضد التهاب پوست می توان کلم را نام برد مالیدن مخلوطی از کلم رنده شده و روغن زیتون بسیار پوست را ترمیم می کند.

sun

چای سبز : چای سبز که حاوی آنتی اکسیدان فراوانی می باشد علاوه بر نوشیدن حتی به طور موضعی نیز پوست را ترمیم می کند برای این کار ۳ عدد چای سبز کیسه ای را درون ۳ فنجان آب جوش بریزید و مقداری نعنا که خاصیت خنک کنندگی هم دارد به آن اضافه کنید و پس از یک ساعت این محلول را به کمک پنبه روی پوست آفتاب سوخته ی خود بمالید و این کار را چند بار تکرار کنید.

sun-10

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.