خوب و بد رژیم های لاغری 2013

خوب و بد رژیم های لاغری 2013

هر سال با نو شدن هر چیزی روش های لاغری هم نو می شوند و محققان تغذیه اصول تازه ای را در زمینه ی لاغری ارائه می دهند ، امسال هم همین رویه ادامه دارد ، اگر چه برای سال 2013 رژیم کاهش وزن فاقد گلوتن همچنان روشی مفید به حساب می آید ولی روش های دیگری هم وجود دارد که در این مطلب مزایا و معایب 3 رژیم جدید سال را به شما ارائه می دهیم .

خوب و بد رژیم های لاغری 2013
خوب و بد رژیم های لاغری 2013

با آرایشیک همراه باشید تا شما را از مزایا و معایب 3 رژیم سال مطلع سازیم:

  • رژیم بر پایه ی فیبر بالا: رژیم های غذایی با فیبر بالا طوری طراحی می شوند که فرد روزانه 25 تا 38 گرم فیبر مصرف کند، اما به معنای آن نیست که می توانید در مصرف کربوهیدرات ها زیاده روی کنید زیرا تداخل مصرف فیبر با کربوهیدرات های فراوری شده مشکل ساز می شود و آثار فیبر را از بین می برد ، در این رژیم شما مقدار زیادی میوه ، سبزیجات و غلات کامل را به همراه پروتئین خالص مصرف می کنید.
  •  مزیت مهم این رژیم این است که : نه تنها شما را لاغر می کند بلکه شما را سیر و سطح قند خونتان را متعادل نگه می دارد .
  •  عیب این رژیم این است که : افزودن مقدار زیادی فیبر به سرعت به رژیم غذایی باعث نفخ ، تورم معده و اسهال می شود و برای جلوگیری از این مشکلات باید هرچند روز یکبار تقریبا 10 گرم فیبر به غذایتان اضافه کنید تا بدنتان با این تغییرات کنار بیاید.
  •  رژیم بر پایه ی تغییر کالری : تغییر کالری های دریافتی یکی از روش های کاهش وزن است که افراد متخصص زیادی از آن برای لاغر کردن مراجعه کنندگان خود استفاده می کنند ، تغییر مقدار کالری دریافتی به تناوب و بالا و پایین بردن آن باعث سوختن چربی ها می شود و وزن را کاهش می دهد.
  • مزیت این رژیم این است که شما را به دریافت و مصرف غذاهای طبیعی ترغیب می کند و الگوهای تغذیه ای افراد را تصحیح می کند و اگر میزان کالری هفتگی خود را کاهش دهید وزنتان به سرعت پایین می آید .
  • عیب این رژیم این است که افزایش و کاهش کالری های مصرفی در دراز مدت قوانین کلی هضم و جذب را به هم می زند.
  • رژیم بر پایه ی میوه ها : این رژیم ، رژیمی است که دنبال کنندگان آن باید 75 درصد کالری روزانه ی خود را از میوه ها و 25 درصد باقی مانده را از مواد کاملا گیاهی از قبیل : مغزها ، بذرها و سبزیجات تامین کنند.
  • مزیت این رژیم این است که چون سرشار از ویتامین ، املاح و آنتی اکسیدان  می باشد با حفظ سلامت عمومی  بدن ، به سلامت روحی و روانی فرد هم کمک می کند.
  • عیب این رژیم این است که بدن را با کمبود اسید های چرب، پروتئین ، ویتامین ب 12 ، آهن ، کلسیم، ویتامین د مواجه می کند زیرا موارد ذکر شده از منابعی مثل : مرغ ، ماهی ، گوشت و تخم مرغ تامین می شوند و در این صورت بدن با خستگی ، افسردگی ، گیجی ، زود رنجی ، ضعف و خشکی ماهیچه ها مواجه می شود و همچنین مستعد ابتلا به اختلالات عفونی می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.