خداحافظی با چین و چروک صورت

6

هر زنی با مشاهده ی چین و چروک روی پوست خود وحشت می کند و حاضر است هر اقدامی را برای از بین بردن آن ها یا جلوگیری از بروز چین وچروک انجام دهد ،ما می خواهیم در این قسمت چند نکته را به شما آموزش دهیم تا از بروز چین و چروک جلوگیری کند .

پس با آرایشیک همراه باشید:

خداحافظی با چین و چروک صورت
خداحافظی با چین و چروک صورت

1. نحوه ی خوابیدن : کارشناسان پوست فرانسوی معتقد هستند که  یکی از دلایل بروزچین و چروک پوست نحوه و مدل  خوابیدن می باشد که اگر یک طرفه یا به شکم بخوابید باعث بروز چین و چروک به روی گردن و چانه واطراف گونه ها می شود بنابراین برای جلوگیری از بروز این مشکل باید خودتان را عادت دهید که همیشه به پشت بخوابید،زیرا به پشت خوابیدن باعث جلوگیری از بروز چین و چروک می شود و باعث کشیدگی و صاف شدن پوست نیز می شود.

2. رژیم غذایی : برای جلوگیری از بروز چین وچروک به روی پوست باید ماهی به خصوص ماهی قزل آلا را در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا ماهی قزل آلا منبع خوبی از پروتئین می باشد و حاوی اسیدهای چرب ضروری ،امگا 3 ، و همچنین یکی از بلوک های ساختمانی مهم برای ساختن پوستی زیبا به شمار می رود.

3. استفاده از عینک آفتابی : وقتی در هوای آفتابی از منزل خارج می شوید ،با تابیدن نور خورشید شما چشم هایتان را جمع می کنید و این کار باعث بروز چین و چروک در اطراف چشم هایتان می شود پس برای جلوگیری از بروز چین و چروک در اطراف چشم هایتان استفاده از عینک آفتابی را فراموش نکنید.،زیرا با استفاده از عینک آفتابی دیگر چشم هایتان را جمع نخواهید کرد،وبا این کار از بروز چین و چروک جلوگیری خواهید کرد.

4.مصرف کاکائو : کاکائو به دلیل بالا بردن و افزایش گردش خون  در بدن و در نتیجه بهبود تغذیه ی پوست باعث سلامتی سلول های پوست می شود و همچنین باعث کم شدن عوارض پوستی ناشی از تابش نور خورشید می شود.

5.شستن صورت : صورت خود را بیش از حد نشویید زیرا این کار باعث از بین رفتن چربی و رطوبت طبیعی پوست شما خواهد شد و به جای صابون برای شستن صورت از لوسیون های مخصوص شستشوی صورت البته با توجه به نوع پوست خود استفاده کنید.

6.ویتامین سی : سعی کنید علاوه بر مصرف خوراکی ویتامین سی از کرم ها و لوسیون های موضعی این ویتامین نیز استفاده کنید زیرا مصرف موضعی این ویتامین باعث تحریک تولید کلاژن در پوست و همچنین باعث رفع التهابات پوستی می شود.

7.مصرف سویا: حتما از سویا در رژیم غذایی خود استفاده کنید زیرا سویا خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد ونیز باعث محافظت از پوست در برابر آفتاب می شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.