به موهای طبیعی خود انواع مدل ها را بدهید

4

به موهای طبیعی خود می توانید انواع مدل ها را بدهید. فرقی نمی کند موهای تان در حالت عادی صاف باشد، یا فرفری، یا موج دار. نکته مهم این است که به جای عوض کردن حالت موهای طبیعی خود، روی همان حالت کار کنیم.

به موهای طبیعی خود انواع مدل ها را بدهید
به موهای طبیعی خود انواع مدل ها را بدهید
به موهای طبیعی خود انواع مدل ها را بدهید
به موهای طبیعی خود انواع مدل ها را بدهید

مراحل زیر را دنبال کنید تا برای موهای طبیعی تان مدل درست کنید.

1. قبول کنید که حالت موی شما عوض شدنی نیست. سعی نکنید موهای فرفری تان را صاف کنید یا برعکس موهای صاف را فر کنید. دنبال مدل هایی باشید که به موهایتان بیاید. هزاران مدل مختلف برای انواع موها هست. می توانید از مجله ها یا کتاب های زیبایی ایده بگیرید.

2. قبل از این که موهای پریشان خود را از اینی که هست بدتر کنید با یک متخصص مد یا آرایشگر مشورت کنید و حتماً به حرف هایش گوش دهید. یک متخصص یا آرایشگر می تواند شما را راهنمایی کند، ایده دهد، محصولات مختلفی معرفی کند و به شما در مدل مو کمک کند.

3. از محصولات متناسب با موی خود استفاده کنید. اگر موهای طبیعی شما خشک است، شامپوی مرطوب کننده و نرم کننده و حالت دهنده مناسب اند. اگر موهای چرب دارید، کلاً قید نرم کننده ها را بزنید و فقط از شامپوی معمولی استفاده کنید. اگر موهای مجعد یا فرفری دارید از موس یا ژل مو برای صاف کردن موهایتان استفاده کنید. اگر موهای صاف و لخت دارید از شامپوهای حجم دهنده استفاده کنید تا خودی نشان دهند.

4. به موهایتان مدل دهید، اگر بلند است کوتاه کنید. مثلاً اگر موهای صاف و لخت دارید می توانید به صورت لایه لایه ببرید تا حجیم دیده شوند و یا چتری کنید. این کار راحت و بدون دردسر است و مثل آب خوردن می ماند. یا می توانید با مد روز پیش بروید، مثلاً مدل دم اسبی هیچ وقت قدیمی نمی شود.

5. برای حالت دادن موهای فرفری، موها را با نرم کننده بشویید. حالت دهنده را در دستتان بریزید و با انگشتان از بین موها رد کنید تا همه گره ها باز شوند. مقدار اضافی را با دستمال کاغذی یا پارچه بردارید. بعد از خشک شدن، سرتان را به پایین خم کرده و مو ها را بریزید، بعد با انگشتان خود فرها را حالت دهید. موها را برس یا شانه نکشید چون فرها می شکنند و بد حالت می شود. می توانید موها را با سنجاق یا کلیپس مو جمع کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.