سفت بودن پوست آن را جوان تر ، صاف تر و زیبا تر به نظر می رساند با خوردن غذاهایی خاص می توانید این خصلت را به پوست خود هدیه کنید .

بهترین غذاها برای سفت شدن پوست

بهترین غذاها برای سفت شدن پوست

 این مقاله ی آرایشیک به معرفی غذاهایی اختصاص دارد که پوست شما را سفت تر می کند .

Genistan   : این ماده ایزوفلاوین است که به عنوان یک آنتی اکسیدان و تقویت کننده ی کلاژن عمل می کند .مصرف مواد غذایی حاوی این ماده موجب افزایش تولید کلاژن در پوست شما خواهد شد .این ترکیب در مواد غذایی نظیر شیر سویا ، آجیل ، باقلا و قهوه یافت می شود .

ویتامین C : به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند .نه تنها باعث  افزایش تولید کلاژن می شود بلکه برای ادامه ی سنتز کلاژن ضروری است .مرکبات ، فلفل قرمز و کلم حاوی مقادیر بالایی از این ویتامین است .

اسید چرب امگا ۳  :   در تولید کلاژن کمک می کند .ماهی منبع کلاسیک امگا سه است .منبع مهم دیگر این چربی های سالم آجیل هایی نظیر گردو و بادام وآووکادو می باشد .

بیشتر بدانید  پاکسازی جوش های سرسیاه با لایه برداری با اسیدهای میوه

روی و سلنیوم : برای تولید کلاژن و الاستین مورد نیاز هستند .سلنیوم همچنین آنتی اکسیدان است .صدف ، جگر گوساله ، میگو و آجیل غنی از این دو عنصراست .

آب :  آب یک ماده ی غذایی فوق العاده است .این ماده شما را هیدراته نگه می دارد ، مانع از پر خوری می شود و عاری از کالری است . در روز مقادیر زیادی آب بنوشید تا پوستی سفت ، مرطوب و با طراوت داشته باشید .

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.