site
stats

رژ لب ، یکی از لوازم آرایش های رایج و پر مصرف در بین زنان و دختران بویژه در کشور ما می باشد ، اما آیا اطلاعات کافی در مورد مفید یا مضر بودن رژ لب دارید ؟

آیا رژ لب برای سلامتی شما مضر است؟

آیا رژ لب برای سلامتی شما مضر است؟

با آرایشیک همراه باشید تا مطالبی در مورد مضر بودن رژ لب به شما ارائه دهیم :

به گفته ی متخصصین و پژوهشگران ، پارافین هایی که عوامل رنگ آمیزی رژ لب ها می باشند ، مشتقات بنزین ، قطران ذغال سنگ و چندین مواد شیمیایی که در تهیه ی رژ لب مورد استفاده قرار می گیرند همگی از جمله مواد های محرک سرطان زا می باشند ، بنابراین اگر مصرف رژ لب به طور روزانه انجام گیرد خطر بیشتری بدن ما را در بر می گیرد، علاوه بر این رژ لب وقتی با بقایای مواد غذایی و باکتری های موجود در دهان ترکیب می شود،  باعث ایجاد حفره و پوسیدگی در دندان ها ، آسیب و از بین رفتن مینای دندان می شود.

بیشتر بدانید  بهترین لب ها

پزشکان توصیه می کنند که خانم ها نباید از رژ لب به طور روزانه استفاده کنند و زمانی هم که استفاده می کنند حتما از دهان شویه های ضد باکتری استفاده کنند .

علاوه بر این پزشکان معتقدند که لیس زدن و بلع رژ لب و وارد شدن مواد شیمیایی موجود در آن به درون معده باعث بروز اختلالات رفتاری ، عصبی و تشکیل توده های بدخیم سرطانی در دستگاه گوارش می شوند ، بنابراین پزشکان تاکید می کنند که رژ لب زا به طور روزانه استفاده نکنید و مصرف آن را به حداقل برسانید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.